Jaka gąbeczka do makijażu da najlepszy efekt?

Gąbeczka do makijażu

Kosmetyki do makijażu można nakładać na skórę na różne sposoby: palcami, pędzlem albo gąbeczką. Ten ostatni sposób jest wybierany przez wiele osób – głównie ze względu na komfort nakładania podkładu i precyzyjny efekt tego działania. Na rynku akcesoriów do makijażu gąbki dostępne są w bardzo szerokim asortymencie. Jaka gąbeczka do makijażu będzie najlepszą opcją? Czym kierować się podczas zakupu?

  1. Czym kierować się podczas zakupu gąbeczki?
  2. Gąbeczka do makijażu – jaki kształt wybrać?
  3. Czy wielkość gąbeczki ma znaczenie?

Jakość produktu decyduje o tym, jak gąbeczka do makijażu będzie się sprawować w akcji: jak będzie przebiegać aplikacja kosmetyków i jaki efekt uzyskasz. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć zakup.

Czym kierować się podczas zakupu gąbeczki?

Obecnie gąbeczki do makijażu są dostępne w wielu wariantach różniących się kształtem, poziomem elastyczności, stopniem porowatości. Łatwo się w tym gąszczu pogubić, a w efekcie zainwestować w produkt, który nie sprawdzi się zupełnie. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze gąbki do makijażu. Najważniejsze kwestie to:

  • kształt,
  • wielkość,
  • jakość wykonania,
  • stopień miękkości.

Gąbeczka do makijażu – jaki kształt wybrać?

Kształt gąbeczki to z pewnością dla wielu osób pierwsza cecha przyciągająca wzrok. Wyjaśnimy, czym różnią się poszczególne formy.

  • Gąbeczka w kształcie jajka

Gąbka w kształcie jajka lub łezki, tak, jak legendarny Beauty Blender, to najpopularniejszy wybór. Zaokrąglony kształt sprawia, że jest wszechstronna i najczęściej wybierana. Umożliwia równomierne rozprowadzenie podkładu i nieskazitelny wygląd, bez smug i zacieków. Świetnie nadaje się do aplikacji podkładu na policzkach i czole, a węższa końcówka pozwala na precyzyjną pracę w trudno dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu, nosa czy kąciki ust.

  • Gąbka ze ściętą ścianką

Ten rodzaj gąbki różni się od klasycznego wariantu jedynie tym, że jedna ze ścianek jest płaska. Pozwala to na bardziej precyzyjne nakładanie kosmetyków, chociaż na początku może wymagać przyzwyczajenia się do nowego narzędzia. Płaska ścianka ułatwia blendowanie korektora pod oczami oraz nakładanie pudru metodą bakingu. Gąbka z płaską stroną jest bardziej efektywna niż ta o klasycznym kształcie stożka przy aplikacji produktów sypkich i daje lepszą kontrolę nad takimi kosmetykami. Zaokrągloną stronę gąbki można nadal używać do aplikacji podkładu. Dlatego wybór między tą gąbką a klasyczną jest prosty – jeśli zamierzasz używać gąbki również do produktów sypkich, wybierz tę z płaską ścianką.

  • Gąbka w kształcie gruszki

Gąbki o tym kształcie są zwykle twardsze, mniej porowate i słabiej absorbują wodę. Kształt gruszki sprawia, że dobrze leży w dłoni. Tego rodzaju gąbka najlepiej nadaje się do aplikacji cięższych, mocno kryjących podkładów oraz do nakładania i blendowania kremowych róży i bronzerów.

Chociaż gąbka w kształcie gruszki może być przydatnym dodatkiem w kosmetyczce, nie powinna być jedynym narzędziem do makijażu, jakie posiadasz.

  • Płaska gąbka do makijażu

Płaska gąbka jest doskonałym uzupełnieniem zestawu do makijażu. Używając jej, można rozprowadzić podkład podobnie jak palcami, ale nie zapewnia ona odpowiedniego wklepania kosmetyku w skórę. Sprawdza się jedynie do szybkiego nakładania kremu BB lub lekkiego podkładu na bazie wody.

Wskazówka: płaska gąbka świetnie nadaje się do matowienia skóry w ciągu dnia! Wystarczy delikatnie przyłożyć suchą gąbkę do twarzy, aby usunąć nadmiar sebum i łoju, działając jak bibułki matujące.

Czy wielkość gąbeczki ma znaczenie?

W tym przypadku jednak wybór zależy w dużej mierze od naszych osobistych preferencji. Większe gąbki mogą być trudniejsze w obsłudze, podczas gdy mniejsze beauty blendery pozwalają na większą precyzję i ograniczają potrzebę ciągłego spoglądania w lustro.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makijażem lub wcześniej używałaś palców bądź pędzli do nakładania podkładu, najlepiej zacznij od małej gąbki. Dzięki temu łatwiej i szybciej opanujesz technikę aplikacji makijażu przy użyciu tego narzędzia.

Artykuł sponsorowany

Przegląd Kosmetyczny 432 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*